Pożeracze czasu, czyli dlaczego nie mam telewizora
lis 22, 2015 Rozrywka 2

Nie wiem ile razy słyszałam okrzyk zdziwienia, kiedy znajomi dowiadywali się, że w nowym mieszkaniu nie będziemy mieli telewizora. Społeczny ostracyzm, który nas spotkał z tego powodu, uświadomił mi tylko, że tym bardziej go nie potrzebujemy. Dlaczego?

 

  1. Mamy rzutnik (zakurzony)!

I jest on dużo wygodniejszy niż telewizor. W prezencie otrzymaliśmy dobre głośniki, więc w połączeniu z filmem, który oglądamy na rzutniku – czujemy się dosłownie jak w kinie. Nie musimy płacić za kablówkę i możemy oglądać tylko to, co chcemy i kiedy chcemy. Wiadomości sprawdzamy w internecie, sportów nie oglądamy, a seriale i filmy mamy on-line.

TV-3

  1. Pożeracz czasu

Wszyscy wiedzą, że telewizja to strata czasu. My tracimy go wystarczająco dużo siedząc w internecie, żeby jeszcze dokładać do tego TV. Już ja wiem, jak reaguję na reklamy i na posadzenie mnie przed ekranem – jestem jak przyklejona, zachowywałam się tak od małego. Nie ma ze mną za dużo kontaktu, potrafię siedzieć tak godzinami. Bardzo tego w sobie nie lubię i wiem, że musiałabym mocno ze sobą walczyć, żeby nie marnować cennego czasu.

  1. Bez TV da się żyć

Żadne z nas przed wyprowadzką nie oglądało w domu telewizji, mimo że każdy posiadał telewizor. Pomiędzy jednym programem, w którym “gwiazdy” próbują się promować, a drugim, w którym każdy człowiek ma jakiś talent, nie czuliśmy takiej potrzeby, żeby spędzać nasz wolny czas przed ekranem telewizora. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy jesteśmy u znajomych, posiadających TV, z chęcią obejrzymy ogłupiający program na MTV.

Dlatego bardzo polecamy rzutnik zamiast telewizora. Nie tęsknimy nawet trochę za telewizją i prawdopodobnie już się to nie zmieni.

2 comments on “Pożeracze czasu, czyli dlaczego nie mam telewizora

  1. Hej! u mnie też nie ma telewizora i jesteśmy zadowoleni. Rzutnik – piękna rzecz. Dobre głośniki i łóżko ułożone tak, że spokojnie możemy leżeć i oglądać film wyświetlony na ścianie. Wczoraj była bajka Frozen 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *