Internet zalała fala freakshake’ów – szejków w różnych smakach, na wierzchu których leży góra niezdrowych przekąsek, dodatków, ozdób – batonów, cukierków, ciastek, pączków, a w niektórych przypadków doszło nawet do dekorowania ich burgerami. Wszystko to zwieńczone słomką do picia i zawał serca gotowy!

Jasne, wyglądają pięknie i często nawet apetycznie, ale zawsze się zastanawiam – czy nie miałabym zadyszki od wypicia dwóch łyków?

Na szczęście da się inaczej! Przygotowałam 2 przepisy na freakshake’i, które przynajmniej są bez dodatku cukru, lodów, tłuszczu itd…

Czyli po prostu zwykłe szejki, które wyglądają trochę inaczej 😀

Orzechowo-czekoladowy

Składniki na krem czekoladowy:

Pół awokado

Łyżka kakao

Łyżka masła orzechowego

Pół banana

Składniki na shake’a:

125 ml Mleka roślinnego

Pół banana

Łyżka kakao

Łyżka masła orzechowego

Dodatki:

Bita śmietana z mleka kokosowego

Orzeszki ziemne mielone lub posiekane

Wiórki czekoladowe (czekolada 85% kakao) lub surowe kakao

Składniki na krem czekoladowy dokładnie zmiksować na gładki mus. Nałożyć mus na tył łyżeczki i wysmarować nim w kilku miejscach szklankę od wewnątrz. Zanurzyć w musie szklankę od góry, obsypać orzeszkami. Składniki na shake’a dokładnie zmiksować, wlać do szklanki i wyłożyć na wierzch bitą śmietanę. Nadmiar shake’a może się wylewać ze szklanki. Przyozdobić orzechami i czekoladą.

Owocowy:

Składniki:

Mus owocowy:

3 łyżki mrożonych jagód

Shake:

125 ml mleka roślinnego

Szklanka mrożonych malin

2 łyżki mrożonych jagód

Dodatki:

Jogurt naturalny

Mrożone maliny, wiśnie, jagody

Batonik energetyczny

Mrożone jagody podgotować z małą ilością wody, aż powstanie marmolada/dżem. Nałożyć dżem na tył łyżeczki i wysmarować nim w kilku miejscach szklankę od wewnątrz. Składniki na shake’a dokładnie zmiksować, wlać do szklanki. Na wierzch wyłożyć jogurt naturalny i udekorować: włożyć batonika i mrożone owoce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *