Lubisz wiedzieć, skąd pochodzi dana marka, firma, jaka była historia powstania produktu? Ja uwielbiam. Zastanawiam się, czy to nie przez to, że zawsze miałam zamiłowanie do etymologii i ciekawi mnie pochodzenie słów, nazw miejscowości czy nawet codziennych zwrotów.

Bourjois to francuska marka, której początki sięgają aż 1863 r., powstała w teatralnej dzielnicy Paryża. Założycielem firmy był aktor-kosmetolog-wizjoner Joseph-Albert Ponsin, który w swoim domu przygotowywał makijaż dla innych aktorów. Ale marka stała się znana na całym świecie, dopiero gdy przejął ją Alexandre-Napoléon Bourjois. Dziś Bourjois należy do koncernu COTY, w skład którego wchodzą m.in. Max Factor, Rimmel, Sally Hansen, a nawet Wella Professionals.

Szczegółowa historia marki dostępna jest na stronie Bourjois, więc nie będę jej tłumaczyć słowo w słowo. Jednak jest pewien element tej historii, który mnie zaintrygował – w 1936 roku, gdy prawa kobiet we Francji nie były jeszcze respektowane (nie miały prawa głosować aż do 1945 r.), marka Bourjois miała swój udział w emancypacji kobiet poprzez jedną ze swoich kampanii nowego produktu “Rose Thé”. Na reklamie widać kobietę w czapce frygijskiej (symbolizującej wolność), z podpisem “Kobieta będzie głosować”. Również w innych kreacjach marka zawsze starała się położyć nacisk na to, że makijaż mogą nakładać nie tylko dla własnej przyjemności, ale także po to, by podkreślić swoją osobowość.

Wracając jednak do samych kosmetyków, lubię Bourjois za lekkość ich formuł i ukierunkowanie na rozświetlenie. Czuję, że moja cera wygląda w ich podkładzie zdrowo, nie wałkuje się, świetnie stapia się ze skórą.

Róż “Rose du Jaspe” jest idealnym połączeniem koralu i brzoskwini. I jest niesamowicie wydajny! Jego pierwotna receptura (która wciąż jest udoskonalana, ale mimo wszystko bazuje na tym samym procesie) powstała w 1863 r. Zakochałam się również w matowej pomadce Velvet, która nie wysusza ust, a ma się wrażenie, że naprawdę nakłada się aksamit na usta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *