Muszę przyznać, że jestem zadowolona z udziału w Men Expert Survival Race 2014. Zdałam sobie jednak sprawę, jak wielu czynności na co dzień nie wykonuję – jak na przykład wspinania po linie, wiszenia na drążku lub wchodzenia do… konteneru pełnego brudnej wody.

Na kilka dni przed ustaliłam z narzeczonym K., że nie biegnie, ponieważ nabawił się kontuzji stawów lub mięśni – ciężko było to określić. Po prostu zaserwował sobie dość ostry trening na placu z drążkami wcześniej. Jednak zdecydował się w ostatniej chwili – niby tylko miał pojechać odebrać pakiet startowy i już został 🙂 Ku mojej radości, ponieważ z grupy 3 osób, z którymi się umówiłam, zostałabym tylko ja.

eyeemfiltered1403449932015

Trasa miała mieć 5 kilometrów i kilkanaście przeszkód. Nie wiem, czy to przez przeszkody i dość trudną trasę (błoto, bagno, plaża), czy przez słońce, a może przez wesele znajomych zakończone parę godzin wcześniej, ale biegło nam się dłużej niż zwykle przez 5 kilometrów 🙂 Tym bardziej, że K. trzymał ostre tempo na prostej i wymuszał je również na mnie. Oj, trzeba było nie jeść tych polędwiczek i tortu o 1:00 w nocy 🙂

Dość ciekawym uczuciem było, po kilometrowej przeprawie przez las, ujrzeć wzgórze wyłożone folią, z którego cały czas leci woda i z premedytacją zjechać na tyłku wprost do bajorka z błotnistą wodą. W ciuchach, w butach – od tego momentu już cały czas mieć mokre nogi.
Następnie znów bieg, kolejne przeszkody, które najlepiej odda filmik jednego z uczestników.

Dodam tylko, że ostatnią przeszkodą byli Wikingowie, którzy uzbrojeni w miękkie tarcze i pałki z tworzywa, skutecznie przeszkadzali w dotarciu do mety. Mnie jeden z nich powalił jednym uderzeniem tarczy całkowicie na ziemię – na szczęście to się rozgrywało na plaży, więc lądowanie było miękkie.

Podsumowując, polecamy wszystkim, którzy chcą przeżyć trochę emocji i pewnie kiedyś to powtórzymy. Zamontowaliśmy nawet niedawno drążek na ścianie w domu, także jest gdzie wzmacniać chwyt i ręce. Trzeba się utwardzać!

eyeemfiltered1403447167097

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *