That retro feeling

niedziela-5

Gdy czytałam “Tajemniczy płomień królowej Loany” Umberto Eco, czułam się jak w domu. Powrót do starych książek, gazet i komiksów głównego bohatera sprawiał, że i ja przypomniałam sobie poszukiwania starych druków wśród archiwów mojej rodziny. Gdy byłam w podstawówce, obsesyjnie oglądałam film “Koniec niewinności”, w którym młode dziewczyny przeszukiwały strychy i biblioteki, żeby odkryć tajemnice z przeszłości. Ja też zawsze chciałam to zrobić. Przerzucać karty wielkiej księgi, zdmuchując z nich grubą warstwę kurzu. W gimnazjum i liceum żyłam wszystkim, co było retro – zafascynowana latami 50., 60. ubiegłego wieku, chciałam być w posiadaniu wszystkiego, co stare i z historią.

niedziela-2niedziela-7

sukienka – H&M

Do teraz mi to zostało. Co roku przeszukuję starocia na Jarmarku Dominikańskim w poszukiwaniu mebli z duszą. Czasami znajduję w antykwariatach stare książki, które mogły być przecież czytane przez setki ludzi. Marzyła mi się również maszyna do pisania, z prawdziwego zdarzenia. W jaki celu? Co z nią zrobię? Gdzie ją postawię? Nie miałam pojęcia. Ale gdy dostałam ją na 18. urodziny od przyjaciółek, byłam przeszczęśliwa. Pisałam na niej teksty ulubionych piosenek. Tylko po to, żeby pisząc, poczuć, jak to się kiedyś robiło.

niedziela-3niedziela-6

Czasami moja miłość do dawnych czasów przejawia się w moim ubiorze. Fascynuje mnie, że każda dekada modowa po jakimś czasie powraca. Teraz żyjemy w momencie, w którym mieszamy ze sobą wszystkie style i czerpiemy z dawnych trendów garściami.

niedziela-5

Zakochałam się w tej sukience, gdy zobaczyłam ją w HM. Mam jedną prawdziwie retro sukienkę, w której czuję się jak Audrey Hepburn. Dostałam ją od babci mojego facet. Pochodzi z lat 60 i wygląda, jakby była szyta na mnie. Ale ta zielona sukienka w grochy z sieciówki jest nie tylko nawiązaniem do dawnych czasów poprzez krój, ale dzięki rozcięciom na bokach i użytemu materiałowi jest również bardziej nowoczesna. Nie przeszkadza mi nawet fakt, że jest na mnie trochę za duża.  

Komentarze: brak

Dołącz się: zostaw komentarz