Olejek do demakijażu

olejek-6

Prawdopodobnie bardzo spóźniłam się z tym odkryciem, ale dzięki przyjaciółce natrafiłam na najlepszy sposób na zmywanie makijażu, jaki istnieje! Od co najmniej roku szukałam olejku do demakijażu, bo słyszałam o nim wiele dobrego. Niestety w Polsce nie jest on jeszcze tak bardzo popularny i w drogeriach typu Hebe, Rossmann lub Natura nie można go znaleźć. Z kolei w Douglasie lub Sephorze kosztuje krocie.

olejek-4

Robi się go samemu, wystarczy zamówić składniki przez internet (filmik, jak go przygotować, poniżej). Jeszcze nigdy nie miałam takiej frajdy przy zmywaniu makijażu. Na początku było dla mnie dziwne kłaść na suchą twarz olejek, tym bardziej, że i tak mam tłustą cerę. Ale po chwili czuć już, jak makijaż się rozpuszcza, a po masażu zwilżonymi rękoma olejek zamienia się w mleczną piankę (dzięki glycerylowi).

olejek-2

Nie mogę się go nachwalić, więc dlaczego przede wszystkim polecam go każdej kobiecie?

Skład

Najważniejsze dla mnie jest to, że w składzie tego płynu do demakijażu są tylko trzy składniki! Glyceryl cocoate (emulgator), wybrany olej lub oliwa i olejki zapachowe! Możesz dostosować do siebie zapach, wybierając ulubione nuty, mieszając je i komponując zapachy. Sama wybierasz oliwę, którą zastosujesz i zapach, który chcesz otrzymać. Warto też poczytać, jaki olej wybrać do konkretnego typu cery, np. tutaj.

Niska cena

Ja swoje składniki zamawiam na e-naturalne.pl. Można tam dostać i glyceryl, i olejki zapachowe. Od razu polecam zamówić większe ilości, ponieważ przesyłka podbija cenę, a dodatkowo na pewno wszystkie koleżanki będą chciały z tego skorzystać, jak już zobaczą działanie.

olejek-5 olejek-7

Działanie

Ten olejek jest najlepszym sposobem demakijażu, jaki kiedykolwiek robiłam. Moja cera nie jest po nim tłusta, nie jest też nieprzyjemnie ściągnięta. Jest czysta i pachnąca, nie ma śladu makijażu (szczególnie, gdy myje się nim twarz dwa razy. Raz, aby zmyć makijaż, a drugi, aby oczyścić skórę. Co prawda ja zmywam twarz olejkiem raz, a drugi raz myję ją mydłem Clinique, ale każdy robi, jak lubi).

Ale nie to w tym wszystkim jest najważniejsze. Od kiedy używam tego olejku, moja cera przepięknie się oczyściła! Dzięki niemu pozbyłam się wyprysków i to nawet przed najszczęśliwszym czasem w miesiącu, gdy moje hormony zdają się przypominać mi, jak to było być nastolatką.

Olejek przygotowuje się bardzo szybko – przepis poniżej 🙂

Komentarze: 2 komentarze

  1. Haniako 17/11/2016 Odpowiedz

    Super, czytałam na ten temat już jakiś czas temu i chodziło mi po głowie zrobienie olejku, więc dziękuję za przepis, chciałabym niedługo zamówić :) Mam tylko pytanie - obejrzałam filmik, ale w sumie nie jestem pewna, jak odmierzasz te proporcje, że 1/10 glycerylu w stosunku do oleju. Tak na oko? Czy jakoś odważasz to wagowo? :)

    • doDo 18/11/2016 Odpowiedz

      Praktycznie na oko! Dla ułatwienia rysuję sobie miarkę na butelce po przyłożeniu linijki :) Można zrobić też jedną łyżkę glycerylu do 10 łyżek oliwy :)

Dołącz się: zostaw komentarz