Pisanie listów

listy-2

Z roku na rok świat internetu się rozszerza, a ja coraz więcej czasu spędzam w wirtualnej rzeczywistości. Rzadko spisuję ręcznie notatki, a listę zakupów mam już tylko w komórce. Postanowiłam jednak więcej rzeczy spisywać na kartkę, żeby te wszystkie notesy, które kiedyś kupiłam, nie poszły na marne. Poza tym bardzo lubię samą czynność pisania. Zawsze byłam lepsza w przekazywaniu myśli pisanej niż słownej. Jest dla mnie coś niezwykle przyjemnego w pisaniu (zarówno na komputerze, jak i ręcznie), wydawać by się mogło, że chowam się za tym ruchem, dzięki czemu nie mam interakcji z drugim człowiekiem.

listy-1

Jedną z moich ulubionych czynności, związanych z tworzeniem, jest pisanie listów. Wysyłam świąteczne kartki i piszę listy do cioci, która mieszka w mieście obok, z którą rozmawiam przez telefon i, z którą spotykam się regularnie. Nic nie szkodzi. W listach poruszam inne tematy, mogę skupić się na rzeczach, które przez przypadek pominęłyśmy podczas spotkania, mogę powiedzieć to, o czym czasem jest mi trudniej powiedzieć w cztery oczy. Tak jak w książce “Ostatnie rozdanie” Wiesława Myśliwskiego, w której większość tekstu to cytaty z listów, które do głównego bohatera pisze jego bohaterka. Pisze wszystko, co jej przychodzi do głowy, czasami brzmi to jak strumień świadomości.

Lubię adresować również kartki pocztowe do bliskich mi osób – często bez powodu, czasem świętując jakąś małą okazję. Moje ulubione kartki to oczywiście te od Ilustris, ale czasem kupuję też kartki w Tigerze, którem po prostu mnie bawią.

 

A do tego wszystkiego dochodzi aspekt estetyczny – jest tyle ładnych papeterii na tym świecie! Szczególnie piękne są te z Rifle Paper, które kosztują krocie, zwłaszcza wliczając w to przesyłkę. Ale nawet najprostsza kartka papieru w kratkę ma w sobie urok, potrafi na dłużej zatrzymać nasze myśli, jakkolwiek nie byłyby po przelaniu na nią skrócone i ociosane.

 

Komentarze: 2 komentarze

  1. Joasia 25/03/2016 Odpowiedz

    Pisanie listów jest czynnością, która niestety zostaje wyparta na rzecz elektroniki. A szkoda, bo ma swój niepowtarzalny urok...

  2. Paweł 08/05/2016 Odpowiedz

    Pisanie listów zawsze sprawiało mi frajdę :)

Dołącz się: zostaw komentarz