Blada cera i jej plusy

blada-2

Zawsze byłam bardzo blada. Czasem mówili o mnie, że jestem tak blada, że aż przeźroczysta (lub zielona). Nie przepadam za opalaniem się, bo leżenie na plaży jest dla mnie zbyt nudne i męczące. Za to staram się dostrzegać plusy w mojej białozielonej cerze, szukająć inspiracji w kulturze, popkulturze i historii. Pewnego dnia w podstawówce nauczycielka powiedziała mi, że wyglądam jak Królewna Śnieżka. Tak mnie to ucieszyło, że tę sytuację pamiętam do dzisiaj.

 

Wśród modelek i aktorek bardzo często można zauważyć odkrywanie piękna poprzez podkreślanie naturalnego odcienia skóry. Duża ilość słońca (tym bardziej tego w solarium!) jest niezdrowa i powoduje pogorszenie się stanu cery (ważny jest filtr UV, nawet w codziennej pielęgnacji!). W sklepach można znaleźć szeroką gamę kolorystyczną podkładów dla kobiet o bladym odcieniu skóry. Szczególnie polecam Bourjois i ich podkład Healhty Mix lub Revlon (od razu z filtrem UV) Colorstay – cudo!

blada-1

Nam, bladaczkom, nie pozostaje nic innego, jak inspirować się ikonami z literatury i historii. Przecież dawniej blada cera oznaczała wysokie pochodzenie, a nie choroby i brak sił witalnych. Moim wzorem zawsze będzie pozostawała Marlena Dietrich, ale lubię również styl kobiet z lat 20-tych, którym na czarno-białych zdjęciach widać tylko wielkie oczy i ciemne usta. Uważam, że również dzisiaj kobieity wyglądają piękne w połaczeniu bladej cery, zaróżowionych polików i ciemnośliwkowych ust. Dobrze, że moda zatacza koło.

1567-Adam-Katz-Sinding-Milan-Italy-21-September-2014_AKS6375

fot. Adam Katzsinding

Jeśli masz bladą cerę i spędza Ci to sen z powiek – nie przejmuj się! Pokaż światu dobre strony własnej urody, podkreśl swoje atuty i nie zważaj na negatywne komentarze!

 

Komentarze: 2 komentarze

  1. Magpie 09/01/2016 Odpowiedz

    Jeśli chodzi o te filtry- każdy kosmetyk MUSI mieć filtr 10 lub 15. Taka norma UE :) Tak samo jest z parabenami- jeśli widzisz info "bez parabenów" pamiętaj, że to chwyt marketingowy, parabeny są zabronione w normach UE :)

    • doDo 09/01/2016 Odpowiedz

      Aaa widzisz! Jak dobrze Cię mieć! :)

Dołącz się: zostaw komentarz