Święta 2015: Jak nie zwariować podczas przygotowań

aa-1

Wiem, że dla niektórych okres świąteczny potrafi być stresujący. Kojarzy się z nawałem pracy i dużymi wydatkami. Dla mnie jest to bardzo pozytywny czas, ale wiem, że wiele osób ma z nim problem. Wydaje mi się, że w okresie świątecznym ważnych jest kilka elementów:

 

  1. Ustal budżet

Jeśli wydatki są Twoją bolączką, spisz listę osób, którym chcesz sprawić prezent i ustal kwotę, którą możesz na nich przeznaczyć, zastanów się dobrze nad prezentem dla nich, wymyśl, co konkretnie chcesz im dać. Pamiętaj, ilość (lub wielkość) prezentu nie zawsze się liczy, ważna jest jakość, gest i to, czy prezent był przemyślany i dany od serca.

  1. Internet nasz wybawiciel

Osobiście uwielbiam kupować przez internet, częściej robię zakupy online niż w rzeczywistości. Można tam znaleźć większy asortyment niż w sklepach stacjonarnych, a dodatkowo jest szansa, że kupię tylko to, co chcę (a nie wszystkie inne kolorowe rzeczy, które są dookoła na półkach). Mogę wtedy zrobić zakupy dla wszystkich krewnych i znajomych w zaciszu własnego domu, bez tłumów ludzi, piętrzących się w sklepach.

  1. Znajdź czas dla siebie

Koniec roku może być stresujący i wiązać się z nadmiarem obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu. Ale okres świąteczny nie powinien wiązać się ze stresem, tylko z przyjemnością. Tak jak w każdym innym okresie w roku, staram się znaleźć czas dla siebie – na kąpiel, na spacer, dobrą książkę, chwilę wyciszenia z herbatą w ręku.

aaa-1

  1. Baw się dobrze!

Boże Narodzenie kojarzy mi się z dobrą zabawą, radością i spotkaniami z najbliższymi. Nigdy nie podchodzę do siebie zbyt poważnie, nie mam więc zamiaru zmieniać tego podczas świąt. Korzystam z tego okresu z wielką frajdą, nie zważając na wiele.

renifer-4

Komentarze: 1 komentarz

Dołącz się: zostaw komentarz