OMG kupujemy mieszkanie! Gdzie szukałam inspiracji do wystroju

dom4

Podczas poszukiwań idealnych pomysłów do wystroju domu, najbardziej pomocny był mi oczywiście internet. Na pewno dobrym źródłem inspiracji są również magazyny designerskie itp., ale internet z pewnością jest wygodniejszy i bardziej pokaźny w zasobach.

Przy szukaniu inspiracji spędzałam godziny na stronach:

  • bloodandchampagne.com – piękne i klimatyczne skandynawskie (i nie tylko) wnętrza
  • Architektura Wnętrz  – codzienna dawka niesamowitych inspiracji
  • tumblr.com (lub pinterest) – logujesz się, wpisujesz hasło i oglądasz tysiące zdjęć!
  • homebook.pl – największy zbiór realizacji mieszkań, jaki widziałam. Warto się zalogować i oglądać,oglądać, oglądać…
  • homepolish.com – przepiękne zdjęcia i świetnie prowadzony Instagram
  • blogi polskie i zagraniczne

Dom3

Rozejrzyj się wokół – być może ktoś chciałby oddać „stare” krzesła, w które można tchnąć drugie życie. Na zdjęciu na dole nasze – które mamy zamiar przemalować na biało.

Niestety nie wszystkie pomysły wykorzystane przez innych możliwe są do zrealizowania w każdym mieszkaniu. To, że podoba mi się u kogoś kominek nie znaczy, że kiedykolwiek będę mogła go mieć w kilkupiętrowym bloku. W niektórych elementach na pewno przyda się pomoc specjalisty, np. architekta wnętrz. Wydaje mi się, że najbardziej potrzebny jest on przy projektowaniu kuchni. To pomieszczenie, w któym meble najczęściej nie są wymieniane i każdy centymetr wolnej przestrzeni powinien być wykorzystany do maksimum.

Dom5

W tych półkach dosłownie się zakochałam. Nie są tak przytłaczające jak regał, a potrzebowaliśmy dużej przestrzeni, żeby zmieścić książki.

Z doświadczenia wiem również, jak ważna jest dobra ekipa, która zajmuje się remontem mieszkania. Nie tnij kosztów, rozejrzyj się za dobrym fachowcem, popytaj znajomych, których wystrój i wykonanie Ci się podoba, z czyich usług korzystali. I nie proś o pomoc przy remoncie znajomych lub rodziny! Usługi wujka amatora w kładzeniu kafli mogą się skończyć bardzo źle dla wszystkich wokoło.

dom4

Galeria ścienna to tani i modny sposób na ozdobienie pustych przestrzeni. A jaki efektowny!

Szukanie inspiracji do wyglądu mieszkania było chyba najprzyjemniejszym etapem przeprowadzki. Na pewno milszym, niż chodzenie godzinami po sklepach i oglądanie tych samych produktów w każdym z nich. Dlatego jeśli jesteś na tym etapie – korzystaj z tych momentów i daj sobie czas na wybór najlepszych pomysłów.

Komentarze: brak

Dołącz się: zostaw komentarz