Jak myć pędzle do makijażu?

pedzle11

Pedzle1Jedno z moich ulubionych uczuć to nakładanie makijażu świeżo umytymi pędzlami. Wtedy miękkie włoski pędzli muskają moją twarz i czuję się jakbym w końcu miała zwierzątko. Chyba przesadziłam. Ale mycie pędzli jest podstawą! Bez tego nasza twarz pokrywać się będzie coraz większą ilością zarazków, które zbierają się wraz z kurzem na pędzlach. Ta wizualizacja zawsze zmusza mnie do umycia ich, nawet jeśli odkładam to w nieskończoność.

Tak naprawdę nie zajmuje to dużo czasu, potrzeba tylko kilku prostych kroków:

Pedzle2 Pedzle3 Pedzle4 Pedzle51. Po zmoczeniu pędzli (najczęściej nalewam ciepłej wody do umywalki) nakładam odrobinę delikatnego szamponu do włosów na dłoń i na niej czyszczę pędzel okrągłymi ruchami, aż powstanie piana. Do umycia nada się również szare mydło. Ważne, żeby nie zniszczyło nam pędzli swoją chemią.

Pedzle10

2. Spłukuję szampon z pędzli ciepłą wodą, każdy pędzel z osobna.

3. Czasami powtarzam powyższe czynności, w szczególności, gdy pędzel jest mocno zabrudzony, jak np. pędzelek do korektora lub podkładu. Te zresztą powinno czyścić się najczęściej.

Pedzle9

4. Po umyciu wszystkich pędzli delikatnie osuszam je ręcznikiem papierowym i odkładam na całą noc do wyschnięcia. Główki układam w kształt łezki, bo inaczej wyschną w kształt, jaki chcą. Wystawiam je poza krawędź stołu, żeby szybciej schły.

Najważniejsze jest, aby myć pędzle co najmniej co tydzień. Te od fluidu powinno się nawet codziennie, dla higieny naszej twarzy.

Komentarze: brak

Dołącz się: zostaw komentarz